C-vitamiin näonahahoolduses

15.11.2020
C-vitamiin näonahahoolduses

C-vitamiin näonahahoolduses - Rebecca kirjeldab oma kasutuskogemust ja kirjeldab, mida C-vitamiin head nahaga teeb, ja annab mõned nipid, kuidas C-vitamiini kasutada.

Mõned nahahooldustooted on nii märkimisväärsed, et nad nõuavad eraldi väljatoomist - seda ka vitamiin C. Olen üsna hiljuti lisanud enda rutiini ka C-vitamiini seerumi kasutamise, ning olen täheldanud muutusi enda nahal.

 
Algselt ma käisin suure kaarega mööda C-vitamiinist, kuna nii kui ma näen tootel ära, et see helendab/pleegitab nahka, siis ma lihtsalt ei suuda seda osta. Ma panustan nii palju aega ja vaeva isepruunistujatesse, et saavutada jume- seega mõtted kasutamast C-vitamiini tundusid vaid ulmelised.
 

Kannapöördeks oli siiski nii vistrikuline kui ka ebaühtlane nahk. Ma mõtlesin, et pruunistuja pruunistujaks, kuid nahk on hetkel olulisem. Peale kahte päeva kõrge konsertreeritusega(19%) C-vitamiini kasutamist, olin isegi hämmingus. See taandas nii väikese ajaga nii palju! Ta tõesti taandab vistrikke, ennetab nende teket ning võitleb põletike vastu, kuid samal ajal ei kuivata ülejäänud nahka.

 

Toodet nahale kandes tekib põletikulise punkti juures kipitustunne - mulle see meeldib, kuna ma siis tunnen, et toode ''võitleb.'' Eeldan, et tootel ja tootel on vahe - kõrge kontsentratsiooniga on seda eriti tunda. Ma usun kindlasti, et minu puhul nõrgema sisaldusega kontsentraat jääks lahjaks.

Uurisin ka turgu, mida meil Eestis pakutakse. Tõesti üle 19%-lise sisaldusega seerumit, mis ei omaks suurt veesisaldust, ma ei ole leidnud. Väga paljud C-vitamiinid on tõsiselt madala protsendiga. Minu vaieldamatu lemmik on Mizoni C-vitamiini seerum!

 

Tunnen, et C-vitamiin pole piisavalt aktuaalne teema aknelise näonaha tüübi juures. Väga palju on teemaks teepuuõli (don't get me wrong - i love it), kuid see üksinda ei tee oma tööd ära. Eriti noore teismelise naha puhul võiks kindlasti suunata kasutama C-vitamiini, ma usun, et see tõesti on väga efektiivne viis hoidmaks näonahka ühtlasena. Kreemide jms toodete puhul olen tundnud varasemalt ''üleliigset'' niisutamist, kuid seda ei esine selle seerumiga.

 

Vitamiin C eelised:

- taandab pigmendilaike nahal, ühtlustab naha pigmentatsiooni

- tugev antioksüdant, mis kaitseb nahka ärrituste, põletike ja keskkonnasaaste eest

- vähendab punetusi, taandab vistrikke ning kiirendab naha taastamisprotsessi

- tõstab päikesekaitsva toote efektiivsust, seega kaitseb ka tugevama UV kiirguse eest

 

Vitamiin C kõige uuritum ja kasulikum hape on askorbiinhape - just parimad nahahooldustooted sisaldavad seda hapet. Kõrge kontsentratsioon tootes tagab efektiivsema toime naha taastamiseks.

 

Nipid, mida jälgida ostes või kasutades C vitamiini seerumit:

 

- toote hoiustamisega peab olema ettevaatlik - nii nagu antioksüdandid kaotavad oma efektiivsuse valguse ning hapniku ligipääsu korral, kaotab ka C-vitamiin

- et koostisosad säiliksid stabiilsena, siis hoiusta toodet külmkapis (aeglustab oksüdeerimist) ja võimalusel soeta pumbaga tuub, mis ei paistaks läbi! Tavaliselt toas hoiustades võib toode kehtida kuni 3 kuud, kuid külmkapis on võimalik pikendada toote eluiga 5 kuuni

- seerum peab olema läbipaistev. Nii kui märkad värvis muutusi (kollane, pruun, punane), siis on toode oksüdeerunud ning ei ole enam kõlblik.

- ära osta C vitamiini, mis sisaldab koostises vett - selle toote eluiga on märksa lühemgi!

* pildil on näha minu kasutatud seerumi korgialust, see on pisut oksüdeerunud ning pruunikas. Toode ise on veel kasutuskõlblik.

- osta toodet väikeses koguses, nii väldid toote kasutuskõlbmatuks muutumist.

- toodet soovitatakse 2-3 tilka näole, kuid isiklikult kannan mina ca 8-9 ja just nii tunnen ma kõige paremini end.

 
 

Puhtast südamest on mul ka jagada sooduskood REBECCA, mille läbi saad MIZON kodulehelt oma lemmiktoodetelt -15% soodustust. Seal on hetkel niigi kampaaniad ja tõesti seerumi saab imehinnaga

 

-bebecc originaalpostitus: https://bebecc.wixsite.com/bebecc/post/c-vitamiin-n%C3%A4onahahoolduses